Usługa opisana poniżej to tani i skuteczny sposób na poprawę brzmienia każdego systemu audio. Polega ona na optymalnym wykorzystaniu zalet i zamaskowaniu wad naszych urządzeń, mając do dyspozycji technikę pomiarową oraz ważne i niedrogie akcesoria, a także doświadczenie, intuicję i wyrobiony słuch.

     Tuning w pierwszej kolejności rozpoznaje ustawienie kolumn, akustykę pomieszczenia, stan zakłóceń w sieci zasilającej oraz poziom drgań pasożytniczych w systemie.

    Wyjeżdżając do tuningowania zabieram różne akcesoria, przyrządy pomiarowe, płyty testowe, różne okablowania niekiedy ustroje akustyczne i mikrofon z miernikiem dźwięku. Sprawdzam uziemienia i biegunowość sieci na poszczególnych urządzeniach, ich wzajemne ustawienie i oddziaływanie, a także możliwości poważniejszego upgrade. Sprawdzam i dokonuję zabiegu odkurzenia soczewki lasera oraz badam fazę ataku całego systemu z uwzględnieniem różnych standardów w przypadku torów zbalansowanych i nie tylko – dokonuję oczyszczenia styków w złączach sygnałowych,  pokrywam je emulsją konserwującą najwyższej jakości.

Służę radą oraz proponuję zmiany w akustyce pomieszczenia (ustawienie mebli, zastosowanie niedrogich ustrojów z własnej oferty)

    Koszt usługi to 150 – 250,-pln + zwrot kosztów przejazdu (powyżej 50 km ) oraz pozostawionych akcesoriów wg cennika firmy.    PS.  Zapewniam dyskrecję.