Nowość!

Lampowy przedwzmacniacz gramofonowy, w rozwiązaniu którego udało się pominąć drogie stratne elementy stosowane w katodach lamp takie jak kondensatory i rezystory.

Dzięki temu dŸźwięk nacechowany jest dynamiką, przejrzystoœścią, muzykalnoœścią, a szczegóły i detale przekładają się na emocjonalnośœć przekazu muzyki.

Układ wzmocnieniem sprawdza się z wkładkami MM i MC o podwyższonym sygnale. Dzięki niskiej impedancji wyjśœciowej wynoszącej 1kom przedwzmacniacz bezproblemowo współpracuje z każdą amplifikacją. Urządzenie funkcjonuje jako samodzielna konstrukcja w obudowie o wymiarach 43 x 30 x 6 cm.
Sekcja prephono może też być dodana do istniejącego przedwzmacniacza lampowego, a nawet tranzystorowego, jak również przez wymianę starego układu.
Cena w wersji:

  • hi-fi to 1660,- 
  • w wersji high-end 1990,-

Uruchomienie nowego rozwiązania w istniejącym urządzeniu jest oczywiœście tańsze.

Oferta tuningu każdego wzmacniacza typu SE o nowe rozwiązania w zakresie sterowania lampą mocy. Pomija ono stratny, nawet gdyby był bardzo drogi, kondensator w sprzężeniu drivera z siatką lampy stopnia transformatorowego, oraz często stosowane elementy RC w katodzie lampy mocy ustalające automatycznie punkt pracy. Po tuningu BIAS reguluje się ręcznie, a dla wygody we wzmacniaczu instalowany jest niewielki miernik wychyłowy umożliwiający kontrolę pracy lampy oraz jej przesterowanie i obecnoœść zniekształceń nieliniowych. W efekcie tych zabiegów usłyszymy dużą poprawę zakresie kontroli basu. Zwłaszcza, że wzmacniacze typu SE pracują bez sprzężenia zwrotnego, a gdyby takie było po tuningu można je odłączyć co spowoduje dalszą poprawę dźwięku w każdym aspekcie jego definicji.
Tuning polecam posiadaczom krajowych, chińskich i amatorskich konstrukcji. Jest on możliwy oczywiśœcie i jeszcze bardziej spektakularny we wzmacniaczach zachodnich marek.

Lampowe wzmacniacze mocy typu SE z nowymi opisanymi wyżej rozwiązaniami z użyciem triod 2A3, 300B, 845
- oraz wzmacniacze typu push-pull na lampach KT 77 lub innych pentodach pracujące w kładzie ultra linear lub triodowym.
Nowośœcią w ich konstrukcjach jest praca bez sprzężenia zwrotnego i zmniejszona o połowę iloœść kondensatorów sprzęgających dzięki zastosowaniu w odwracaczu fazy profesjonalnego transformatora szwedzkiego Lundhala. Brzmieniowo wzmacniacz taki przy mocy 2 x 40W
zdumiewająco zbliża się do brzmienia typu SE, który charakteryzuje prostota układu. Dominuje przejrzystoœść, muzykalnośœć, œświetne oddanie emocji wykonawców.
Ceny wzmacniaczy znacznie zależą od użytych lamp mocy dlatego proponuję je bez ich udziału w kalkulacji. Uważam to za uczciwe postawienie sprawy. Mogą być bowiem użyte bardzo drogie za kilka tysięcy amerykańskie konstrukcje jaki i tanie sety lamp z Chin czy JJ.
I tak ceny wzmacniaczy SE i PP wahają się zależnie od wersji:

  • Hi-fi 2900,- 
  • high-end 4300,-

Czym różni się wersja hi-fi od high-end? Użytymi komponentami w newralgicznych miejscach w układzie, głównie gniazdami wejœściowymi i wyjœściowymi oraz kondensatorami sprzęgającymi.
Wzmacniacze prawie zawsze wykonuję na zamówienie. Jestem otwarty na sugestie klienta co do kształtu, formy, kolorystyki, wykończenia, podziału na monobloki, wersje RCA/XLR itp.

W zakresie srebrnego okablowania audio polecam na nowo opracowane przewody sygnałowe RCA oraz XLR z bateryjną polaryzacją izolacji. Ogromną korzyœścią dla dźŸwięku jest fakt, iż sygnał audio z natury przemienny nie musi zmieniać polaryzacji izolacji z plusa na minus i odwrotnie z dużą częstotliwoœścią lecz operuje wokół ustalonego baterią litową napięcia. Bateria nie zużywa się gdyż nie jest z niej pobierany
żaden prąd. Wystarcza na 7 lat swojej gwarancji, a i tak może być wymieniona.
Nowe interkonekty nie są droższe od dotychczasowych pomimo użycia drogich baterii, dodatkowej płaskiej żyły z czystej miedzi oraz większej pracochłonnoœści.
UWAGA – posiadaczom moich przewodów interkonektowych proponuje ich tuning przez zmianę według opisanej wyżej konstrukcji. Czas wykonania 48 h, cena usługi to 165,- pln w tym koszt odesłania.
Dotychczasowa oferta pozostaje aktualna, i tak oferuję:
- Srebrne okablowanie audio; inetrkonekty oraz przewody głoœśnikowe, a także cyfrowe w tym USB
- kolumny głośœnikowe, w tym wysokoefektywne do wzmacniaczy SE oraz ich tuningi
-akcesoria sieciowe w tym profesjonalne listwy sieciowe z bezstratnymi filtrami na 10A, 2300W
- liniowe przedwzmacniacze lampowe.

 

Listwa sieciowa. Profesjonalna - stosowana w telekomunikacji, studiach nagraniowych, wozach transmisyjnych - ekranowana listwa sieciowa; 8 gniazd schucko (możliwość odwracania wtyczek aparatury audio), wbudowany filtr pojemnościowy w gałęzi poprzecznej; zaopatrzona w ekranowany miedziany przewód sieciowy 5 x 1,5 mm2. Żyły energetyczne połączone w czwórkę symetryczną, solidna wtyczka sieciowa. Na wyposażeniu zdejmowana obejma ferrytowa. Cena 380,- pln. Wersja budżetowa - wyposażenie j.w. lecz 6 gniazd. Cena 299,- pln. Od pewnego czasu dodaję do listwy specjalizowany filtr p/zakłóceniowy SCHAFFNERA na moc 2300 W.

Filtr waży prawie 0,7 kg i ma obj. bliską 0,5 dcm3; nie powoduje kompresji dźwięku, podnosi natomiast walory dźwięku w jego każdym aspekcie. Ceny listew z filtrem odp. 700 i 620,- pln

Dane ogólne: obciążalność 16 A 250 V suma max 3600 W Producent Bachmann - Niemcy + adaptacja własna dla potrzeb audio.
 

 

 

Atest srebra używanego do produkcji kabli.

 

Kity do samodzielnego wykonania srebrnego okablowania.

 

Wersja budżetowa interkonektu srebrnego RCA już od 160 pln

 

Nowe Bullet Plugi - metalowa obudowa w miejsce dotychczasowej tworzywowej - dwustronne skręcenie odciążenia.

 

 

 

- parowanie, pomiary i dobór lamp oraz zmiany układowe dla ich zamienników,

- tuningowanie systemów w domu u użytkownika,

- renowacja, naprawa uruchomienie starych kolekcjonerskich kolumn głośnikowych, wzmacniaczy

  lampowych,

- przewijanie, naprawa uszkodzonych głośników.

       Od kilku miesięcy współpracuję ze znakomitym zakładem stolarskmim. Oferuję pięknie fornirowane wykończenie powierzchni kolumn głośnikowych i urządzeń lampowych.
W zakresie pokryć lakierowanych współpracuję z profesjonalnyym zakładem lakiernictwa samochodowego. W dyspozycji mamy najlepsze dwuskładnikowe lakiery uznanych marek samochodowych na wysoki połysk oraz metalik w dowolnym kolorze z palety barw, jako wykończenie powierzchni kolumn oraz wzmacniaczy/przedwzmacniaczy.